B. szef spółki Inteko zarzutami. Przywłaszczył pociągi?

jm
12.11.2013 13:55
A A A Drukuj
Pociągi należące do GPW - informują o tym specjalne tabliczki

Pociągi należące do GPW - informują o tym specjalne tabliczki (Fot. Agencja Gazeta)

Witold W., były prezes spółki Inteko, usłyszał zarzuty prokuratorskie. Śledczy zarzucają mu, że przywłaszczył sobie cztery pociągi o wartości 7 mln zł.

Inteko, spółka córka Kolei Śląskich, miała stworzyć system sprzedaży biletów i pośredniczyć w zakupie pociągów. Jej powołanie od miesięcy budziło kontrowersje, a we wrześniu Witold W. stracił stanowisko prezesa firmy.

Działania byłego zarządu Kolei Śląskich trafiły pod prokuratorską lupę w lutym tego roku, kiedy doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na działaniu na szkodę spółki złożył Mirosław Sekuła, marszałek województwa śląskiego. Jednym z wątków postępowania jest działalność prezesa Inteko. W 2012 r. spółka zaciągnęła kredyt w banku na zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych. Kredyt poręczyło Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, a zabezpieczeniem stała się umowa przewłaszczeniowa, która stanowiła, że właścicielem pociągów jest GPW.

- Mimo że prezes Inteko zdecydował o zwrocie pociągów dostawcy, czyli spółce Sigma Tabor, nie mógł tego zrobić, bo Inteko nie było właścicielem składów. Usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia, czyli czterech spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 7 mln zł, na szkodę Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów - poinformowała prokurator Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Jak dodała, Witold W. złożył już wyjaśnienia i nie przyznał się do winy.

Zobacz więcej na temat:

Dodaj swój komentarz:
Autor:
Login / Pseudonim: Hasło:
Komentuj pod pseudonimem jako Gość lub zaloguj się
| Załóż konto
Komentarz: